0
chernomoretz rilski sportist (7)
-
-

Черноморец отново поведе във полуфиналната серия с 2-1 в Националната баскетболна лига. Тимът направи пълен обрат в серията с Рилски спортист, побеждавайте в третия мач в новооткритата „Арена Бургас“ с 84:70, след силна втора четвърт.

Четвъртият мач от серията е в събора, отново в Бургас, като се играе до три победи.

Отборът от Самоков започна срещата по-силно и още в първите минути направи серия от 10:2, като Йордан Минчев отново поведе за тима си, предава bgbasket.com. „Акулите“ постепенно влезнаха в мача и благодарение на четирите поредни точни на Минус Туту, Черноморец направи резултата 6:11, но капитанът Чавдар Костов напомни за себе си със сполучлива тройка. Рилски спортит продължаваха малко по-малко да увеличават преднината си, като тя стигна до 7 точки, но Николай Титков бе точен зад дъгата за 14:18. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров направиха серия от 7:0 в последните минути на периода, но Николай Титков отбеляза кош за 18:25 в края на първия период.

Черноморец успя да се доближи до съперника на 3 точки, като последваха няколко поредни точни стрелби от тройкатаза двата състава. Натискът на домакините през втората четвърт оказа влияние и след хубав пробив на Мунис Туту и страхотни стрелби на Джордан Тъкър, тимът от Бургас излезе напред в резултата за първи път в двубоя – 35:31. Така домакините задържаха преднината си до края на първото полувреме, като резултатът след 20 минути игра бе 42:37.

След подновяването на играта Рилски спортист започна с минисерия от 4:0, която скъси дистанцията до съперника при 41:42. Наставникът на „акулите“ Васил Евтимов взе едноминутно прекъсване, което позволи на отбора да си осигури аванс от 5 точки след точни попадения на Мунис Туту и Симеон Лепичев. Три минути преди края на периода Джордан Тъкър напомни за себе си с нова тройка, като Николай Георгиев последва примера му и след влизане в игра отбеляза още една за 60:51. „Рилецо“ успя да върне 5 точки от изоставането си, но Николай Георгиев отново бе точен за 62:56 в края на третата четвърт.

Черноморец стигна до най-голямата си преднина в срещата от 12 точки в първите минути на заключителния период – 68:56. Последваха няколко поредни пропуска на баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, което позволи на „акулите“ да запазят аванса си. Николай Титков направи страхотна защита, за да открадне топката и да направи асистенция към Брайс Ензи, който бе точен под коша за 77:61. „Рилецо“ се опита да намали изоставането си след минисерия от 9:4 минута преди края на срещата, като разликата стигна до 11 точки. Николай Титков обаче отбеляза тройка почти от центъра, за да не позволи разликата да падне още и така оформи крайния резултат от срещата при 84:70.

Над всички в двубоя бе Джордан Тъкър, който вкара 27 точки за успеха на Черноморец. По 10 точки отбелязаха Николай Титков и Николай Георгиев.

Брандън Рандолф бе най-резултатен за Рилски спортист със своите 17 точки, като добави и 6 асистенции към тях, по 14 вкараха Димаджио Уигинс и Чавдар Костов, като първият овладя и 8 борби.