Черноморец с 2:1 победи над Нефтохимик за Купата на БФС

0
chernomoretz u17
-
-

Черноморец отстрани градския си съперник Нефтохимик в две възрасти в турнира за Купата на БФС, а в една отпадна. И двете победи бяха постигнати като гости на стадиона в Българово, докато поражението бе домакинско.

Младшата възраст (родени 2003 година) буквално разпиляха съперника си с 5:1. Два гола за момчетата на Нено Ненов вкара Вълимир Стоев, а по едно попадение добавиха Явор Баев, който се отличи и с две асистенции, Слави Диков и Радостин Данчев.

При по-малките от набор 2005 се стигна до дузпи. Редовното време завърши 1:1, като попадението за акулите вкара Янислав Янев. При наказателните удари малките шейхове пропуснаха три пъти, докато от Черноморец само един футболист не беше точен. Успехът е още по-сладък за академията на “акулите“, тъй като болшинството от момчетата в този мач бяха от набор 2006, което е една година под възрастта.

При юношите старша-възраст (родени през 2001 г.) „шейховете“ се наложиха категорично, като гости, над градския съперник, с 5:2. За тежкото загуба на „сините“ повлия и фактът, че в тази възраст те играят с година-две по-малки състезатели. Първата част завърши при резултат 1:1. Домакините поведоха в 20-та минута, но само след 10 минути игра Нефтохимик изравни, чрез Георги Копарански. След почивката момчетата на Милен Христов повишиха мотивацията си и покачиха резултата само след 5 минути. За 2:1 се разписа Павел Русев, с гол от воле. След 10 минути отново той отбеляза за 3:1, след като излезе сам срещу вратаря. Последваха няколко пропуснати положения за Нефтохимик, а домакините успяха да вкарат още едно попадение, след като получиха право да изпълнят дузпа. Пет минути преди края на двубоя, единадесетметров удар бе отсъден и в полза на „шейховете“. От бялата точка за 4:2 се разписа Павел Русев, оформяйки и хеттрик. Победното попадение бе дело на Дамян Димитров. При контраатака той оформи крайното 5:2.

„Доволен съм и от двата отбора, от всички момчета, които взеха участие в трите мача днес или пък останаха на пейката. Защото в седмиците преди тези срещи нашите таланти показаха изключително старание и мотивация“, заяви щастливият директор на школата на Черноморец (Бс) Нено Ненов.

Победителите в трите възрасти ще научат съперниците си на междуобластния етап другата седмица.