Черноморец разпиля Родопа! Бивш нападател на ЦСКА блести с два гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Черноморец победи Родопа в мач от IV кръг на Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха като домакини с категоричното 5:0. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Със спечелените 3 точки възпитаниците на Георги Чиликов се изкачиха до четвъртото място във временното класиране, като все още нямат загуба – 2 победи и 2 равенства. Освен това, бургазлии останаха единственият отбор в групата, който все още не е допуснал гол във вратата си.

Головата фиеста на Черноморец започна още в 4-ата минута. Опит за удар се получи като пас за Григор Долапчиев, който от чиста позиция в наказателното поле откри резултата – 1:0.

Само 60 секунди по-късно „акулите“ удвоиха аванса си. Венелин Филипов с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на вратата направи 2:0.

В 36-ата минута домакините оформиха класиката в резултата. Чудесна триходова комбинация завърши с точен изстрел от въздуха на Григор Долапчиев. Така бившият нападател на ЦСКА реализира второто си попадение в мача за 3:0.

Не бяха изминали 120 секунди игра от второто полувреме, когато Черноморец стигна до нов гол. Милен Танев с шут от 20-ина метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите за 4:0.

В 68-ата минута и Цветан Филипов се разписа. От близко разстояние той намери горния ляв ъгъл на вратата за крайното 5:0.