0
chernomoretz litex (20)
-
-

Отборите на Черноморец победи  Литекс с 2:1  на стадион Лазур в Бургас. Срещата се игра пред около 1000 зрители, които дойдоха да гледат двубоя в работния ден. Акулите стигнаха до пълен обрат, след като изоставаха в резултата.

Мачът започна с „гол от съблекалнята“ за гостите. Още в 3-та минута Илиян Капитанов откри резултата, след попадение от дузпа. Последва натиск на Черноморец, като Литес търсеше своите решения в офанзивен план чрез контраатаки. В 29-та минута Чаворски центрира, Генчев засече с глава, но топката срещна гредата. 4 минути по-късно Живко Петков изравни след силен удар от границата на наказателното поле. Малко след това отново Петков се откъсна опасно, като бе съборен грубо от Михаил Минков, който получи директен червен картон.

През втората част Черноморец търсеше по-настойчиво гол, но гостите се бяха прибрали и се бранеха организирано. Логичното обаче дойде в 82-та минута, когато Димитър Жеков вкара за домакините с красив гол извън наказателното поле и така донесе победата за Черноморец.