Черноморец потегли с погром

0

Черноморец взе първия си официален мач за 2018 година повече от убедително. На стадион „Черноморец“, възпитаниците на Слави Костенски се наложиха със 7:1 над „Черноморски спортист“ (Обзор). С хеттрик за победителите се отличи новото попълнение Петър Колев. Успехът спокойно можеше да бъде и с двуцифрен резултат, но на няколко пъти удари на домакините срещаха гредите.

Срещата започна изненадващо с гол за гостите, които поведоха в 12-ата минута от дузпа. „Акулите“ обаче отговориха светкавично и 120 секунди по-късно равенството бе възстановено. След центриране на Петър Колев, Петър Кънчев с глава прати топката в мрежата за 1:1. В 28-ата минута Жулиен Парушев центрира от корнер, а Петър Колев с глава осъществи пълен обрат – 2:1. До края на полувремето Петър Колев вкара второто си попадение, с което направи 3:1. В 34-ата минута Стефан Трайков центрира, Петър Кънчев отклони към Колев, който се разписа с глава.

В 69-ата минута „акулите“ разиграха хубаво пред противниковото наказателно поле, а Иван Тодоров и плътен удар направи 4:1. Само 4 минути по-късно Тодоров центрира, а Станимир Митев засече за 5:1. Още в следващата атака резултатът набъбна на 6:1, след като Тодоров намери долния ъгъл на вратата. Крайното 7:1 пък бе оформено от Петър Колев, който се разписа с удар от точката за изпълнение на дузпа, след пас на Тодоров.