Черноморец победи Нефтохимик в мач с 2 червени картона и се устреми към Елитната U17

0
-
-

Юношите (младша възраст) на Черноморец (Бургас) спечелиха градското дерби срещу Нефтохимик с 2:1 в 13-ия кръг на междуобластната група и отново доказаха превъзходството си. Срещата беше изключително важна за крайното класиране, тъй като и двата тима се борят за 1-ото място и участие на баражи за място в Елитната група до 17 години от новия сезон.

Малките “акули“ на треньора Нено Ненов побеждават този съперник за втори път през кампанията, тъй като есента се наложиха с 1:0 на своя стадион.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, но малко преди края на първото полувреме Симар Емин преодоля трима футболисти от Нефтохимик, влезе в наказателното поле и беше подсечен от вратаря. Крилото сам реализира отсъдената дузпа и изравни.

В началото на второто полувреме момчетата от Черноморец вдигнаха оборотите и стигнаха до втори гол, дело на Вълимир Стоев, който се разписа след прецизен пас през центъра на Красимир Батилов.

Съдията Христо Георгиев вдигна по един червен картон на двамата капитани. Втори жълти картони получиха Милен Раев от Нефтохимик и Красимир Батилов от Черноморец.

С новите си три точки Черноморец има 39 след 13 мача, а градските им съперници са с 33.

Веднага след тях излязоха детските отбори (родени 2004) на двата клуба, а срещата завърши 2:2.