Черноморец отпадна от Ямбол за Купата на България след чутовна драма с 28 дузпи

0

Черноморец отпадна изключително драматично от Ямбол в турнира за Купата на България. На стадиона в Карнобат съперниците не успяха да реализират попадение в 90-те минути, а при дузпите ямболии бяха по-точни. Така отборът от града край река Тунджа продължава към същинската част на турнира, в която вече ще се включат и отборите от Втора лига.

След равностойно първо полувреме, през второто Черноморец пое инициативата. В 65-ата минута Павлин Чиликов засече центриране от корнер. Защитник на Ямбол, обаче изчисти топката от голлинията.

5 минути по-късно Нуретин Пюскюлю отправи страховит шут от 30-ина метра. Топката обаче профуча на сантиметри от гредата.

В 80-ата минута Венци Славов стреля извън наказателното поле. Топката обаче разтресе страничната греда.

До края на редовното време „акулите“ имаха пълно превъзходство, но така и не успяха да отбележат гол и мачът приключи 0:0.

По регламент в тази фаза на надпреварата, при равенство в редовното време се премина директно към изпълнение на дузпи. При тяхното изпълнение драмата бе пълна, като се стигна до общо 28 удара от бялата точка. В крайна сметка пропуск на Нуретин Пюскюлю се оказа фатален за „акулите“ и Ямбол победи с 14:13.