Черноморец отнесе Ямбол като гост! „Акулите“ с два гола-шедьоври

0
-
-

Черноморец победи Ямбол в мач от в мач от XII кръг на Трета лига – Югоизток. На стадиона край река Тунджа „акулите“ се наложиха с 3:0.

Мачът започна с териториално надмощие на Черноморец, което се запази през цялото първо полувреме. В 17-ата минута Мартин Димитров прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.

10 минути по-късно Черноморец поведе. Жулиен Парушев центрира от корнер. Двама футболисти на бургазлии се разминаха с топката, която се отклони в играч на Ямбол и влетя в собствената му мрежа за 0:1.

Само 120 секунди по-късно Милен Танев бе изведен сам срещу вратаря. Атаката обаче бе спряна заради засада.

3 минути след началото на втората част Черноморец удвои аванса си. Мартин Димитров вкара прекрасен гол със странична ножица за 0:2.

Черноморец оформи класиката в резултата в 75-ата минута с още един гол-шедьовър. Милен Танев открадна топката в средата на терена, видя излезлия напред вратар на домакините и с великолепен удар от 40 метра го прехвърли за крайното 0:3.