Черноморец отнесе Димитровград, пропусна и дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
chernomoretz dimitrovgrad (18)
-
-

Черноморец победи като домакин Димитровград. В мач от XXXVII кръг на Трета лига – Югоизток, „акулите“ се наложиха с 3:0. За бургазлии това бе последен мач за този сезон на стадион „Иван Притъргов“. В последния кръг на първенството възпитаниците на Слави Костенски гостуват на дублиращия отбор на Берое. Днешната среща бе излъчена на живо от KotaSport TV.

Черноморец поведе в 52-ата минута. Центриране от корнер бе засечено във вратарското поле от Петър Патев за 1:0.

В 72-ата минута „акулите“ удвоиха аванса си. Венцислав Гюзелев пресече пас към вратаря на гостите и технично го прехвърли за 2:0.

Веднага след попадението в игра за домакините се появи Стойчо Атанасов. Бившият защитник на ЦСКА-София се завърна на терена след дълго отсъствие заради тежка контузия.

В 80-ата минута Венцислав Гюзелев бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Стойчо Атанасов обаче бе отразен от Стамен Бояджиев.

Черноморец оформи класиката в резултата в 83-ата минута. Аризио Коща проби отдясно, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Христо Георгиев пък отблизо засече за крайното 3:0.