Черноморец отнесе 10 от Розова долина (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец записа нова победа в Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха с 4:0 при домакинството си на Розова долина. Гостите играха от 30-ата минута човек по-малко, след като червен картон получи вратарят им Димитър Иванов. С успеха си днес пък бургазлии съкратиха разликата до лидера Левски (Крумовград), който загуби домакинството си на Ямбол с 1:2, на 6 точки.

Черноморец можеше да поведе в 26-ата минута. Далечен шут на Жулиен Парушев, обаче срещна лявата греда.

Това все пак се случи в 33-ата минута. Мартин Димитров бе изведен сам срещу вратаря и бе на път да го преодолее, но бе фаулиран. За провинението си стражът Димитър Иванов получи директен червен картон, като главният съдия отсъди и дузпа. От бялата точка Милен Танев бе безпогрешен за 1:0.

Само 240 секунди по-късно „акулите“ удвоиха аванса си. След центриране от корнер, топката стигна до Стоян Мантаров, който с левия крак я прати в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Бургазлии оформиха класиката в резултата само 5 минути след началото на втарата част. Мартин Димитров направи пробив отдясно, влезе в наказателното поле и намери около точката за изпълнение на дузпа Слави Шопов, който от движение намери долния десен ъгъл на вратата за 3:0.

В 65-ата минута Черноморец увеличи преднината си. Стоян Кижев намери в наказателното поле Слави Шопов, който от 12-13 метра реализира втория си гол в мача, оформяйки крайното 4:0.