Черноморец изпусна Марица в дербито на Югоизток

0
-
-

Черноморец стигна само до точка при домакинството си на Марица. Дербито на V кръг на Трета лига – Югоизток се игра на стадиона „Черноморец“ при сериозна посещаемост и приключи при резултат 1:1. Бургазлии могат да съжаляват за изпуснатата победа, след водиха почти до края на мача. Освен това, „сините“ изразиха сериозни претенции към съдийската тройка, ръководила двубоя.

Още в 10-ата минута Венцислав Славов бе съборен в наказателното поле на гостите. Домакините поискаха дузпа, но главният съдия не посочи бялата точка.

В 19-ата минута Жулиен Парушев стреля мощно от дистанция, но вратарят на Марица изби отиващата под гредата топка.

В 32-ата минута Мустафа бе изведен сам срещу вратаря на пловдивчани. Страничният арбитър обаче маркира изключително спорна засада.

Все пак, в последната минута на полувремето, Черноморец поведе. След центриране от корнер, Нуретин Пюскюлю засече с глава, пращайки топката в мрежата за 1:0.

През втората част Черноморец продължи да има превес. Марица обаче стигна до изравнително попадение в 82-ата минута. След кратко разбъркване в наказателното поле, Георги Георгиев бе най-съобразителен и изравни.

До края на мача Черноморец упражни сериозен натиск. Марица обаче организира две добри контри, при които можеше да стигне и до пълен обрат.

В 4-ата минута на даденото продължение пък „акулите“ можеха да се поздравят с победата. Жулиен Парушев изпълни чудесно фаул, но вратарят на Марица изби отиващата в долния десен ъгъл топка. Трайо Грозев направи добавка отблизо, но отново Илия Николов се намеси решително.

След равенството, Черноморец се намира на четвърто място в класирането, докато Марица – на второ.