Черноморец изпусна куп положения и загуби от Монтана (СНИМКИ)

0
chernomoretz montana (42)
-
-

Черноморец загуби като домакин на Монтана. В мач от Х кръг на Втора лига „акулите“ отстъпиха с 0:1. Бургазлии бяха подкрепени от народния представител Константин Бачийски. Кандидатът за кмет на Бургас разгледа и новооткрития феншоп на „сините“ на стадион „Лазур“.

Гостите успяха да отбележат гол в 43-та минута. Прецизен удар на Ежике от наказателното поле направи резултата 0:1.

През втората част Черноморец натисна много сериозно и принуди гостите да се бранят. „Акулите“ обаче направиха много пропуски. в 63-та минута Петър Генчев бе близо до изравняване, но изтърва отблизо. Три минути по-късно Петър Патев направи смайващ пропуск. Живко Петков засече с глава центриране от фал, но вратарят на гостите изби от от голлинията. Защитникът на домакините направи добавка, но прати топката над опразнената врата. Минутите минаваха, а гол във вратата на Монтана не падаше. В 83-та голмайсторът Ежике получи втори жълт и респективно червен картон за груба игра. Натискът на Черноморец продължи, като голът висеше на косъм. В 5-ата минута на даденото продължение удар от дистанция бе избит от футболист на Монтана с глава от самата голлиния. 120 секунди по-късно бе даден директен червен картон на Мариян Димитров. Това беше и последното интересно положение в мача.