Черноморец и Загорец не излъчиха победител пред погледа на Бербатов (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец и Загорец завършиха наравно в последна контрола и за двата отбора, преди началото на първенството в Трета лига – Югоизток. На стадион „Черноморец“ съперниците си размениха по едно попадение още през първото полувреме за крайното 1:1.

Интересно бе и на трибуните на стадиона, където присъстваха много популярни футболни личности. Там бяха кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, най-добрият футболен агент Николай Жейнов, треньорът Диян Петков, селекционерът на България U21 и бивш наставник на Черноморец Ангел Стойков, както и треньорът – легенда в Бургас Димитър Димитров – Херо. Черноморец подари фланелка на отбора на Димитър Бербатов.

Преди срещата пък имаше представяне на състава на „акулите“ за новия сезон.

Въпреки горещото време и отпускарския сезон, посещаемостта на контролата бе доста висока.

Загорец поведе в 37-ата минута. След центриране от корнер, Пламен Тенев засече с глава за 0:1.

Черноморец изравни в последната секунда на частта. Милен Танев с „фирмено“ изпълнение на фал прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Веднага след като съдията даде сигнал за край на полувремето, наставникът на гостите Мирослав Миндев оспори бурно отсъденото нарушение, от което падна изравнителното попадение. За тази си реакция специалистът получи червен картон и изгледа вторите 45 минути от трибуните на стадиона.

„Акулите“ можеха да осъществят пълен обрат в 82-ата минута. Нуретин Пюскюлю засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда.

120 секунди по-късно Антон Узунов набързо си изкара два жълти картона и бе отстранен от игра. Старши треньорът на тима от Нова Загора обаче постъпи изключително спортсменски. Тъй като вече нямаше кой футболист да влезе в игра за бургазлии, Мирослав Миндев извади един от своите и така двата отбора доиграха мача с по 10 души.