Черно море занули Славия край морето

0

Черно море спечели с 1:0 срещу Славия в мача от втория кръг на Първа лига, на стадион „Тича“ във Варна. Единственото попадение в двубоя реализира Матиас Курьор в началото на второто полувреме.

Димитър Бербатов изгледа двубоя от трибуните на стадион „Тича“ в компанията на Петър Величков и Илиан Илиев-младши, който се възстановява от контузия.

Черно море бе по-силният отбор на терена, който създаде много повече опасности пред вратата на Светослав Вуцов, но футболистите на Илиан Илиев не бяха достатъчно ефективни в предни позиции.

Черно море изпусна страхотна възможност да поведе в резултата в 26-ата минута, когато Кемело Нгуена сбърка в близост до наказателното поле и подари топката на Мазир Сула, който обаче стреля над вратата.

След нова грешка на защитата на Славия, в 40-ата минута Николай Златев стреля опасно, но встрани от левия стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Черно море изпусна отличен шанс в 44-ата минута, когато Мазир Сула изведе Матиас Курьор сам срещу Светослав Вуцов, но завършващият му удар бе разочароващ в аут.

На полувремето Илиан Илиев направи смяна в своя състав, пускайки в игра Евгений Сердюк на мястото на Мимито Биаи. Сердюк се завърна в игра, след като заради контузия пропусна определена част от подготовката на „моряците“ и първия мач от началото на сезона срещу Локомотив София.

В началото на втората част Иван Дюлгеров трябваше да показва рефлекс след хубав изстрел на Иван Минчев от пряк свободен удар.

Черно море поведе в резултата в 54-ата минута. Матиас Курьор бе изведен на добра позиция от Сула, Вуцов излезе напред и нападателят мушна топката между краката му за 1:0. Венцислав Керчев се опита да изчисти от голлинията, но закъсня. При подаването на Сула към Курьор, Керчев закъсня с изтеглянето си и покри засадата.

Две минути след попадението пред Матиас Курьор имаше нов шанс, но той стреля много неточно в аут.

Славия пропусна добра възможност в 77-ата минута, когато Йон Бакеро бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Черно море, но стреля много неточно в аут.

Седем минути по-късно Ертан Томбак центрира в наказателното поле на Черно море, където топката попадна в Радослав Кирилов, а той стреля, но Иван Дюлгеров се намеси убедително и спаси.

С тази победа Черно море събра актив от 6 точки и няма допуснат гол в първите два мача, докато Славия допусна първо поражение от началото на сезона.