Черно море загуби от носителя на Суперкупата на Полша

cherno more 3
-
-

Черно море падна във втората си контрола по време на лагера в Турция от носителя на Суперкупата на Полша Арка Гдиня.

Двубоят се игра в 4 части от по 30 мин. на терените на комплекс „Голд сити” и завърши 1:0 за поляците. е в четвъртък от 11,30 часа местно време (10,30 българско).

Ето и как протече самата среща:

Във втората минута решителна намеса на Мирослав Енчев и той изби топката след удар във вратата на Дюлгеров. Две минути по-късно Георги Илиев успя да отнеме топката от краката на централния бранител на полския тим, но футболистът на Арка Гдиня, паднал на земята, игра с ръка. Капитанът на Черно море претендираше за червен картон, тъй като играчът бе последен в отбраната. В 7-ата минута Петър Витанов отправи силен удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 15-ата минута Иван Дюлгеров с добро спасяване, след удар с глава от корнер за поляците. В 23-ата минута добра контраатака за Черно море, която завърши с удар на Мехди Фенуш, но топката срещна тялото на бранител. Веднага след това грешка в средата на терена доведе до напрежение за Иван Дюлгеров, но стражът на “моряците” отново показа добър рефлекс и спаси опасен удар. Край на първите 30 минути.

Една смяна извърши Илиан Илиев за втората част. На мястото на Мехди Фенуш влезе Мартин Дичев. В 29-ата минута Черно море създаде най-добрата си атака до момента. Жоржиньо отне топката край тъча, намери вдясно Аристот Ндонгала, който финтира бранител и стреля, останал очи в очи със стража на поляците, но вратарят спаси. Край на втората част.

Треньорът Илиан Илиев направи девет смени след втората част, като в игра останаха Иван Дюлгеров и Лъчезар Йорданов. Останалите бяха – Стефан Станчев, Виктор Попов, Кононго, Пламен Димов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики, Родриго и Радослав Василев. В 6-ата минута на третата част Мартин Минчев получи пас вдясно от Дани Кики, финтира защитник и центрира на задна греда, където Родриго стреля от воле, но не намери очертанията на вратата.

В 10-ата минута Виктор Попов подаде към Дани Кики пред дъгата на наказателното поле, халфът на “моряците” се освободи от бранител и стреля, но топката срещна тялото на играч на полския тим. Петър Вуцов влезе на мястото на Лъчезар Йорданов. Малко преди края на третата част Ради Василев отправи плътен удар леко под ъгъл в наказателното поле, но топката премина над напречната гледа. Край на третата част.

В началото на четвъртата част Иван Дичевски замени на вратата Иван Дюлгеров. Пет минути след началото на четвъртата част поляците поведоха в резултата. Сиамашко засече с глава центриране в наказателното поле и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Иван Дичевски. Ради Василев бе изведен на добра позиция в наказателното поле, опита се да пусне топката покрай плонжа на вратаря, но кълбото се отби в тялото на стража на поляците. Червен картон даде съдията за футболист на полския тим за ритане отзад срещу Патрик. Последните 10 минути на мача Арка Гдиня ще доиграят с човек по-малко. В 24-ата минута Родриго засече на задна греда центриране на Радослав Василев, но от много добра позиция бразилецът стреля над вратата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Цветомир Панов, Мартин Костадинов, Лъчезар Йорданов, Петър Витанов, Мехди Фенуш, Аристот Ндонгала, Георги Илиев, Жоржиньо.