Черно море удари Витоша Бистрица

0
-
-

Отборите на Витоша и Черно море завършиха при при резултат 0:2 в мач от 13-ия кръг в efbet Лига. Родриго Енрике (55) изведе варненци напред в резултата, а Дани Кики (65) удвои. Двата тима се срещат след паузата за националните отбори, която бе доста неприятна за българския запалянко. Домакините от Бистрица ще направят нов опит да си стъпят на краката. “Тигрите” са на последното място в класирането с една единствена победа и 11 загуби в актива си и не могат да си позволят да продължат да затъват.Не бе изминала и една минута от началото на мача и тимът на Витоша можеше да открие резултата с ефектен автогол на Цветомир Панов. Бранителят опита да изчисти топката при удар към вратата на Черно море, а тя премина на сантиметри от гредата. В 5-ата минута Венцислав Бонев отправи страхотен удар под гредата, който стражът на „моряците“ Миодраг Митрович успя да избие в ъглов удар с една ръка.
В 17-ата минута Родриго Енрике се измъкна от опеката на защитник в зелено, след което опита успореден пас към Исмаил Иса, но Георги Купенов изчисти с добър шпагат. Минута по-късно удар на Дани Кики с глава излезе в аут. Наставникът на Черно море Илиан Илиев прибегна до принудителна смяна , след като Стефан Станчев получи травма. Неговото място в игра зае Фахт Актау. В рамките на 5 минути играта загрубя, а главният съдия Никола Попов показа три жълти картона.Последваха силни минути за отбора на Черно море. В 38-ата минута удар на Илиан Илиев-младши бе уловен от Кацарев, а след това Исмаил Иса се справи със защитата на Витоша, но стреля в аут. В последната минута на редовното време Кацарев се отчете със страхотно спясяване при удар на Иса.
Второто полувреме започна много силно за „моряците“, които обградиха отбора на Витоша в неговото поле. Силните минути на Черно море доведоха до гол във вратата на домакините. Родирго си освободи пролука за изстрел и прониза вратата на Кацарев, като останаха съмнения, че вратарят можеше да се намеси по-добре. Последваха още силни минути на Черно море и тимът на Илиан Илиев стигна до втори гол. Този път точен бе Дани Кики. До попадението се стигна след центриране на Родриго към втора греда, където Исмаил Иса отклони, а Кики на празна врата отбеляза.
В 79-ата минута удар на Мартин Минчев бе избит от стража Кацарев. В 83-ата минута стражът на гостите Митрович имаше късмет при удар на Купенов, който премина на сантиметри от левия страничен стълб.