Черно море удари Созопол в контрола

0
-
-

С 10 юноши в състава Черно море победи Созопол с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „Тича“ във Варна. През първата част домакините бяха по-активният отбор, но не успяха да създадат много голови ситуации. Резултатът откри Патрик Андраде в 24-та минута от дузпа, като минута преди това реферът отсъди наказателния удар за нарушение срещу Исмаил Иса.

В 57-та минута Виктор Попов стреля по земя от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Росен Андонов успя да улови топката. В ответната атака Радослав Байчев от гостите стреля много опасно по диагонал отдясно, но вратарят Иван Дюлгелов успя да изби топката в корнер. В 62-та минута Ариф Ферадов направи самостоятелен пробив като премина през няколко играчи на Черно море и стреля технично, но за късмет на домакините топката премина над вратата.

В 64-та минута Росен Стефанов засече топката с глава след центриране от корнер, но тя премина на сантиметри встрани от вратата. Минута по-късно Ареф Ферадов стреля много силно по диагонал отдясно, но късметът отново бе за Черно море и топката се отби в напречната греда. В 66-та минута домакините удвоиха преднината си. Илиан Илиев-младши бе изведен в отлична позиция и подаде към Исмаил Иса, който вкара втория гол за домакините в мача.

В 73-та минута Илиан Илиев-младши напредна с топката и стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Росен Андонов спаси.