cherno more slaviq
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море победи Славия в мач от група „А“ на втората шестица в Първа лига. На стадион „Тича“ домакините“ се наложиха с 2:0. Двубоят на практика бе без особено значение, тъй като и двата отбора са сигурни участници в плейофите за Лига Европа.

Гостите започнаха по-активно мача, без обаче да стигнат до чисти голови положения. В 25-ата минута Славчо Шоколаров стреля хубаво от разстояние, но над напречната греда. Гостите отговориха с мощен удар на Атанас Захиров, преминал на сантиметри до гредата.

В 38-ата минута Черно море поведе. Георги Божилов центрира от корнер, а Марек Кузма засече с глава за 1:0.

В 52-ата минута домакините удвоиха аванса си. Георги Божилов отбеляза страхотно попадение с далечен удар с левия крак, пращайки топката под гредата за 2:0.

В 86-ата минута Славчо Шоколаров удари греда след хубавото изпълнение на пряк свободен удар.