Черно море удари Септември и излезе втори в Елитната група

0
-
-

Черно море стартира с победа пролетния дял от шампионата. “Моряците” на Мартин Христов надиграха силния тим на Септември София с 1:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Резултати от 18-ия кръг на Елитната юношеска група

Единствения гол в мача реализира Светослав Николов в 22-рата минута. Младият футболист на варненци изненада вратаря на гостите с удар от тридесетина метра. Малко преди това Мартин Милушев изпусна чисто положение за гол. До края на първата част Радослав Златев и Милушев пропиляха добри атаки, от които да вкарат втори гол, а Росен Стефанов с глава удари напречната греда след корнер в 45-ата минута.

През втората част след добри атаки по крилата на двамата братя Николай и Радослав Златеви завършиха с удари на Светослав Николов, Калин Георгиев и Мартин Милушев, но те бяха в обсега на вратаря на Септември. В 75-ата минута гостите създадоха единственото си чисто положение пред вратата на “моряците”, но Стефан Петков спаси удар от съвсем близо.

След успеха Черно море заема втора позиция с актив от 37 точки, с пет по-малко от лидера Левски и с две пред третия Лудогорец.