0
cherno more u19
-
-

Черно море победи като гост Пирин (Благоевград) с 4:1 в мач от 28-ия кръг на Елитната U19.
По този начин „моряците“ запазиха аванса от 5 точки на върха в класирането два кръга преди края на първенството. Варненци имат 70 точки.На втора позиция с 65 точки е Септември, който днес се наложи с 2:1 като гост на Ботев (Пловдив).
Трети е Лудогорец с 62 точки и мач по-малко. Разградчани приемат утре Дунав.
Черно море поведе срещу Пирин в 9-ата минута с гол на Петър Вуцов. В 30-ата гостите удвоиха преднината си след попадение на Лъчезар Йорданов.
След един час игра Пирин върна един гол. Точен за домакините бе Денис Ангелов.
Данаил Димов отбеляза третото попадение за Черно море. Десетина минути преди края Пирин остана в намален състав, след като Любомир Цолев получи два бързи жълти картона.Четири минути преди края Иван Иванов вкара четвърти гол за Черно море. Домакините имаха доста кадрови проблеми и играха предимно с по-малки футболисти.