Черно море удари Лудогорец по Аспаруховия мост и се залепи за Левски

0
-
-

Отборът на Черно море записа домакински успех с 1:0 срещу Лудогорец в мач от 6-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. През целия мач варненци владееха инициативата и пропуснаха куп положения пред вратата на съперника.

Единственият гол в срещата реализира Златин Станков през първата част. Младият бранител на “моряците” изигра много силен двубой, като на няколко пъти можеше да вкара и втори гол. В 35-ата минута Светослав Николов изпусна да покачи на 2:0 след добра атака отляво.

През втората част варненци създадоха няколко опасни атаки, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин. Росен Стефанов засече центриране от корнер, но стреля в страни от вратата, а малко след това Паоло Пасков на два пъти не може да намери очертанията на вратата от наказателното поле. Светослав Николов пък пропусна да вкара втори гол в 85-ата минута, след като остана сам срещу вратаря на Лудогорец. През втората част гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон за реплика срещу съдията.

Така Черно море заема второ място в класирането с една точка зад лидера Левски.

В следващия кръг “моряците” на Мартин Христов гостуват на Ботев Пловдив.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Димитър Ралчев, Берк Джевдет, Наско Янков, Калин Георгиев, Радослав Златев, Светослав Николов, Тони Иванов, Паоло Пасков.