Черно море удари Берое,продължава с победите

0
-
-

Отборът на Черно море победи с 2:0 Берое в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” се възползваха по-добре от създадените ситуации на тежкия терен на стадион “Тича” и се поздравиха с трите точки. Гостите от Стара Загора могат да съжаляват, че си тръгват със загуба от Варна и не успяха да затвърдят добрите впечатления след победта над ЦСКА-София в предния кръг, тъй като през втората част на срещата имаха няколко положения за гол, с които можеха да изравнят резултата. Исмаил Иса и Мартин Минчев от дузпа бяха точни за домакините.
След равностойно начало на срещата постепенно домакините взеха инициативата. Във втората част на полувремето „моряците“ стигнаха до няколко опасни влизания в наказателното поле на Берое и така се стигна до 38-ата минута. Тогава Васил Панайотов изведе зад защитата на съперника Исмаил Иса, който напредна в наказателното поле и от малък ъгъл простреля Пламен Колев.Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Мартин Минчев можеше да удвои, но ударът му бе избит от Колев.През втората част гостите се активизраха и на няколко пъти можеха да стигнат до изравняване. В средата на частта Зоран Йосипович удари гредата на домакините, а при добавката Генев не успя да се справи. На още няколко пъти Берое създаде суматоха в наказателното поле, но не успя да се възползва. Постепенно Черно море отново взе инициативата в края на мача и това даде резултат в 85-ата минута. Тогава Иса потърси Родриго в малкото наказателно поле, но халфът бе спънат от Александър Василев и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана младият Мартин Минчев и не сбърка.