Черно море тресна Ботев (Вр) в края (ВИДЕО)

0
cherno more botev vraca
Снимка: ПФК Черно море

Черно море победи Ботев (Враца) на старта на Първа лига. На собствения си стадион „моряците“ стигнаха до трите точки с 2:1. Голът на победата падна 3 минути преди края на редовното време.

Ботев поведе още в 6-ата минута. Петър Атанасов отправи страхотен шут от 20 метра, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата за 0:1.

След четвърт час игра Дани Кики за малко не изравни, след като ударът му от 15 метра мина на сантиметри от лявата греда. Минчев пък отправи хубав удар в долния ляв ъгъл, но Митов спаси.

В 40-ата минута Черно море изравни. Мариан Иванов си вкара нелеп автогол след пробив на Кононго отляво завършил с успореден пас на голлинията. Митов го пресече, но изби в коляното на връщащия се Иванов и след рикошета топката спря в мрежата.

В началото на втората част Жоржиньо нанесе удар с глава, след хубаво центриране на Ндонгала, но не намери очертанията на вратата. Отново той отправи опасен удар след пас, дошъл отляво от Витанов, но топката отново мина вдясно от вратата на Ботев.

Макенджиев пък спаси тежък удар на Петър Атанасов.

В 67-ата минута Ндонгала по прекрасен начин финтира Васев и Апостолов, но шутът му намери външната страна на мрежата.

В 70-ата минута Валери Домовчийски направи невероятен пропуск. След грешка на Хасани, нападателят на Ботев остана сам срещу Макенджиев, но стреля в него.

180 секунди преди края на редовните 90 минути, Черно море стигна до трите точки. След корнер на Ндонгала настъпи разбъркване, играч на Ботев в опита си да изчисти прати топката в гредата, тя се върна и Божилов с топовен изстрел от близко я прати под гредата.