Черно море спечели седмото място и ще играе срещу Арда за Лигата на Конференциите

1
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море спечели седмото място в Първа лига, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Царско село в мач от 31-ия кръг. По този начин воденият от Илиан Илиев си гарантира седмата позиция и ще играе решаващия плейоф за Лигата на Конференциите срещу Арда в Кърджали. Единственото попадение в срещата отбеляза Пабло Гарсия в 71-ата минута.

От състава на Царско село странно отсъстваха шестима основни титуляри като Иван Бандаловски, Андерсон Кордейро, Мартенс и Джони Пласид.

Зе Гомеш стреля със задна ножица в 15-ата минута, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно Илиан Илиев изведе по чудесен начин Зе Гомеш, но португалецът се забави и топката му бе избита.

Черно море пропуснаха страхотна възможност да поведе в резултата в 30-ата минута, когато Цветомир Панов центрира, след което Родриго стреля, но уцели вратаря Михаил Иванов в лицето.

Черно море продължи да доминира. В началото на второто полувреме Родриго Вилела проби по левия фланг, влезе в наказателното поле, обърна се и подаде на нахлуващия Исмаил Иса, който обаче стреля над вратата на Михаил Иванов.

Илиан Илиев – младши получи неприятен удар през първото полувреме, а в 53-ата минута бе сменен заради контузия от Леандро Андраде.

Файсел Касми отправи опасен удар в 65-ата минута, но встрани от десния стълб на вратата на Михаил Иванов.

Две минути по-късно Емануил Манев подаде към Карим Роси, който вкара много красив гол във вратата на Иван Дюлгеров, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Черно море поведе в резултата в 71-ата минута, когато Файсел Касми пусан дълъг извеждащ пас към Виктор Попов, който пусна отличен пас към Пабло Гарсия в наказателното поле на Царско село. Гарсия бе оставен непокрит и прати топката във вратата на Михаил Иванов.

Царско село остана с човек по-малко на терена, след като в 77-ата минута Дилян Георгиев от домакините фаулира играч на Черно море. А докато той бе паднал Луис Педро ритна топката в гърба му. А реферът Станислав Тодоров му показа втори жълт картон и съответно червен.

Фен на Царско село в 86-ата минута наплю старши треньора на Черно море, заради което мачът бе спрян за кратко, докато органите на реда се намесиха и изведоха привърженика на домакините извън пределите на стадиончето.

Черно море е седми с 45 точки и е недостижим от останалите отбори в групата, а Царско село е девети с 37 точки.