0
cherno more otbor
-
-

Черно море ще опита да развали негативна тенденция срещу Етър в мачовете във Варна. Моряците нямат победа над виолетовите в последните си три срещи на „Тича“, в които записаха две равенства – 1:1 и 2:2, и загуба в предишното домакинство с 0:1. Това се случи на 4 декември 2020 година, когато двубоят се игра на празни трибуни заради пандемията от коронавирус. Единственото попадение бе дело на Преслав Боруков в 34-ата минута.

През същата година на 26 юни двата тима правят голово шоу, което остава без победител – 2:2. Мехди Фенуш даде ранен аванс на моряците с гол в 1-ата минута, но след попадения на Флорент Боджаш и Милчо Ангелов виолетовите правят обрат. Равенството е оформено в 62-ата минута от Исмаил Иса, който и в момента е в Черно море.

Серията на Етър без загуба на „Тича“ стартира на 27 юли, когато тимовете завършват при 1:1. Димитриос Шантакиас извежда варненци напред, но в 78-ата минута Даниел Младенов изравнява за болярите и оформя крайния резултат.

Последният успех на Черно море у дома е с 1:0 и датира от 30 ноември 2018 година след гол на Радослав Василев.

Важно е обаче да се отбележи, че през последните два сезона Етър беше във втория ешелон и оттогава двата отбора не са се срещали помежду си на ниво Първа лига./ „Тема спорт“