Черно море сам се закопа срещу Хебър и изпусна победата в 96-ата минута

0
hebar chernomore2
-

Черно море сам се закопа и изпусна победата при гостуването на Хебър. Двубоят от 17-ия кръг на Първа лига в Пазарджик завърши 1:1. Исмаил Иса изведе „моряците“ напред в резултата през второто полувреме, но Стефан Цонков изравни резултата дълбоко в добавеното време на срещата. Илиан Илиев със сигурност има за какво да се ядосва, защото неговите играчи изпуснаха победата в двубоя. Много големи пропуски пред вратата на Хебър направиха Алекс Фернандес, Исмаил Иса и Александър Василев, но и Матвей Игонен се отличи с чудесни спасявания. Пред вратата на Иван Дюлгеров на практика липсваха опасни положения.

Черно море изпусна отлична възможност да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Исмаил Иса бе изведен в наказателното поле на Хебър и бе сам срещу Матвей Игонен, но вратарят на домакините успя да спаси и двата удара на нападателя на „моряците“.

hebar chernomore1 401059623 824689342999008 7438245113247813745 n hebar chernomore3 hebar chernomore4

Алекс Фернандес отправи коварен удар в 39-ата минута, но Игонен плонжира и успя да избие.

Три минути по-късно Алекс Фернандес пусна перфектен извеждащ пас към Исмаил Иса, който бе сам срещу Игонен, но стреля над напречната греда в аут.

Черно море поведе в резултата в 67-ата минута, когато Алекс Фернандес пусна чудесен извеждащ пас към Исмаил Иса, който изскочи сам срещу Матвей Игонен, беше изпуснат от Лазар Марин и от Георги Вълчев и този път не пропусна да прати топката във вратата на Хебър.

В 76-ата минута Алекс Фернандес се измъкна от Роберт Мазан, излезе сам срещу Матвей Игонен, стреля покрай него, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Хебър.

В 78-ата минута пред Атанас Кабов се откри страхотна възможност, но ударът му бе изключително разочароващ в аут.

Минута по-късно Черно море пропусна да реши всичко в мача. Алекс Фернандес намери Александър Василев в наказателното поле на Хебър, а той бе сам срещу Матвей Игонен, но вратарят спаси удара му.

Хебър изравни резултата в 96-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Черно море, Лазар Марин отклони топката с глава към Стефан Цонков, който на втора греда бе изпуснат от Пабло Гарсия и отблизо вкара във вратата на Иван Дюлгеров, който нямаше какво да направи в тази ситуация.

Хебър е девети в класирането с 20 точки, а Черно море е лидер с 36 точки.