Черно море с обрат в здрав мач срещу Етър

0
365458545 757168589751084 7253432725545116346 n

Черно море победи Етър с 2:1 в един много мъжки мач на стадиона във Варна. Срещатъа предложи много емоции, като заслуга за това имат и двата отбора.

В началните минути на срещата опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В 14-ата минута Александър Василев стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 17-ата минута Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата.

В 21-ата минута Велислав Василев центрира остро в наказателното поле, но Матеус Машадо не успя добре да насочи топката. Пет минути по-късно Мазир Сула получи от Алекс Фернандес и отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 32-ата минута Кольо Станев се впусна по фланга, но завършващият му удар бе лесно спасен от Иван Дюлгеров. Три минути след това Кольо Станев бе изведен сам срещу Дюлгеров, но стражът на „моряците“ се справи.

В 40-ата минута Етър стигна до най-добрата си ситуация, но Шахредин Букхолда прати топката в десния страничен стълб.

Второто полувреме започна страхотно за Етър. Букхолда подаде към Кольо Станев, който с диагонален изстрел вкара топката във вратата на Иван Дюлгеров.

В 59-ата минута Мартин Величков се намеси мното добре при центриране на Мазир Сула към Атанас Илиев.

В следващите минути Черно море бе по-активният отбор, което даде резултат в 69-ата минута. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с глава, Величков изби, но топката попадна в Живко Атанасов, който изравни резултата на „Тича“.

Отговорът на Етър бе удар на Мартин Тошев с глава, отразен от Иван Дюлгеров. В 73-ата минута Мазир Сула стреля неточно с глава след центриране на Николай Златев. Две минути след това и Исмаил Иса пропусна да се разпише от добра позиция.

В 78-ата минута влезлият като резерва секунди преди това не успя да достигне до топката след пас по земя на друга резерва Денислав Ангелов.

В 82-ата минута Денислав Ангелов отправи силен удар към вратата на Дюлгеров, но не намери целта. Отговорът на Черно море бе светкавичен. В ответната атака резервата Едгар Пашеко с красив изстрел от воле простреля Мартин Величков. Ключовото подаване отново бе на Александър Василев.