Черно море с обрат срещу Крумовград

0
chernomore

Черно море победи Крумовград с 3:1 и завършва един много силен сезон. Може би най-силният в историята си. Моряците заслужено взеха сребърните медали, а момчетата на Илиян Илиев показа завидно постоянство с изявите си.

Мачът започна с домакински натиск. Варненци притиснаха съперника в собствената му половина. Във 2-рата минута Атанас Илиев изведен Илиан Илиев – младши, чийто удар бе блокиран. Малко след това Мазир Сула действа добре отдясно и намери Илиев около бялата точка. Този път Макенджиев трябваше да се намесва. Стражът успя да улови без особени затруднения.

В 9-ата Жак Пехливанов изпълни хитро пряк свободен удар, като пусна топката по земя към Алекс Колев. Голмайсторът беше сам в наказателното поле, но Васил Панайотов застана перфектно и блокира.

Към средата на първата част гостите излязоха напред в резултата. Вячеслав Велев центрира от левия фланг. Алекс Колев майсторски овладя, обърна се и от близко разстояние преодоля Иван Дюлгеров. В предходната атака „моряците“ поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия Денислав Сталев обаче остави играта да продължи.

В 34-тата минута резултатът бе изравнен. Мазир Сула от фланга намери Васил Панайотов. Той овладя и стреля мощно от границата на наказателното поле. След рикошет в тялото на Матей Шимия – Макенджиев нямаше шанс да се намеси.

Около пет минути преди почивката Николай Златен от Черно море демонстрира страхотна скорост и навлезе към наказателното поле. Крилото успя да комбинира с Атанас Илиев, който обаче беше добре обезвреден.

В 55-ата минута Крумовград сбърка в неврологична зона. Златев незабавно се възползва и стреля технично в аут.

Гостите изравниха играта. В 67-ата минута Алекс Колев беше изведен с пас в коридор. Топката му дойде на силния ляв крак и стреля в близкия ъгъл, който бе покрит от Макенджиев. Дори опитният страж да не се беше намесил, щеше да има удар от вратата.

В 71-вата минута Илиан Илиев – младши отправи първия точен удар след почивката. Той получи на добра позиция, но ударът му от малък ъгъл не затрудни Макенджиев.

Около четвърт час преди изтичането на редовното време. Влатко Дробавров стреля много опасно с глава, но покрай целта.

Атанас Колев също имаше шанс да се разпише. Неговият удар от въздуха беше отразен от вратаря на Черно море Дюлгеров.

В 80-та минута Даниел Мартин реализира за Черно море и така домакинте стигнаха до пълен обрат. Шест  минути по-късно пък Мазир Сула оформи крайното 2:1.