Черно море с класика срещу Нафтата

0
-
-

Черно море победи с 3:0 Нефтохимик в последната си контрола и завърши подготовката си за новия сезон без загубен мач. Още в първите минути на мача домакините създадоха две положения, но пропуснаха Леандро Андраде и Пабло Гарсия. В 12-та минута Мартин Дичев стреля много опасно от около 30-тина метра, но вратарят на Нефтохимик успя да спаси. В 17-та минута гостите можеха да вкарат първи гол. Калоян Стефанов проби в наказателното поле и стреля, но за късмет на Черно море топката се отби от външната страна на мрежата. В 29-та минута късметът бе на страната на гостите, след като топката се отби в напречната греда след страхотен удар на Леандро Андраде от границата на наказателното поле.

В 43-та минута Черно море поведе в резултата след страхотен гол на Леандро Андраде по диагонал отляво. В 48-та минута домакините можеха да вкарат нов гол, но вратарят на гостите успя да спаси опасен далечен удар на Файсел Касми. В 61-та минута Сами ел Анаби центрира в наказателното поле на гостите, Родриго Вилела засече топката с глава, но вратарят изби, но при добавката футболистът на Черно море бе точен за 2:0. В 63-та минута Сибил Карагьозов от Нефтохимик стреля опасно от дистанция, но топката премина над вратата на домакините. В 69-та минута Черно вкара нов гол. Павел Георгиев намери в отлична позиция Родриго Вилела, който със страхотен шут вкара втория си гол в мача и трети за домакините.

По време на предсезонната си подготовка Черно море изигра осем контроли, в които записа шест победи и две равенства. Варненци надиграха тимовете на ЦСКА 1948 с 1:0, Арда в 3:2, Берое с 4:3, Созопол с 1:0 и Добруджа с 3:0 и Нефтохимик с 3:0, а наравно завършиха със Струмска слава Радомир – 0:0, и с Фарул Констанца – 1:1. В първия си мач от новата кампания в efbet Лига „моряците“ гостуват на Царско село на 23 юли, петък от 18.45 часа.