0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море победи като гост Арда в мач от Х кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ гостите се наложиха с категоричното 3:0.

В 13-ата минута Жуниньо стреля отблизо, но Дюлгеров спаси.

Черно море поведе в 29-ата минута. Леандро Андраде направи чудесен пробив през центъра и подадени вдясно от себе си за Сердюк, който му върна с едно. Андраде остана сам срещу вратаря, но подаде вдясно от себе си, където отново бе Сердюк и той без проблеми прати топката в празната варта за 0:1.

Само 120 секунди по-късно „моряците“ удвоиха аванса си. След центриране от корнер, Влатко Дробаров засече неспасяемо с глава за 2:0.

В 37-ата Жуниньо отправи неточен изстрел от близко разстояние.

В 43-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, Жуниньо отклони топката. Иван Дюлгеров не се намеси добре. Топката срещна гредата и тупна около голлинията. Домакините претендираха за гол. Повторения обаче показаха, че топката дори не докосва голлинията, камо ли да я минава с целия си обем.

В ответната атака Сердюк бе изведен сам срещу Караджов. Ударът му по диагонала обаче премина покрай лявата греда.

В 50-ата минута Черно море оформи класиката в резултата. Панайотов изведе Велев сам срещу вратаря и последният без проблеми прати топката в мрежата. Първоначално бе маркирана засада, а голът – отменен. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе признато – 0:3.

В следващите минути Васил Панайотов отправи мощен изстрел извън наказателото поле. Топката обаче срещна дясната греда.