Черно море разгроми Нефтохимик при U19

0
-
-

Отборът на Черно море разгроми Нефтохимик Бургас с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Елитната група до 19 години. Момчетата на Мартин Христов тотално доминираха срещу своя съперник, като освен четирите гола, срещата ще се запомни с многобройните пропуски пред вратата на гостите. “Моряците” създаваха ситуации от първата минута на двубоя, но дали от подценяване или от нещо друго, изпускаха уникални положения.

Първо Светослав Николов на два пъти отблизо засичаше прострелни центрирания на Мартин Милушев и Николай Златев, но стреляше във вратаря. След това Росен Стефанов, Димитър Ралчев и Радослав Златев също не успяха да вкарат. Така се стигна до 30-ата минута, когато Златин Станков проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, а играч на гостуващия отбор си вкара автогол. До почивката имаше още две три добри ситуации за второ попадение.

В началото на второто полувреме варненци заиграха още по-добре. Светослав Николов открадна топката в центъра на терена, напредна и след самостоятелен пробив вкара за 2:0. В 55-ата след отлична атака Радослав Златев центрира остро отдясно, където Николай Златев отбеляза за 3:0. Малко след това Мартин Милушев на два пъти можеше да запише името си сред голмайсторите, но не можа да се възползва от добри подавания. Димитър Ралчев пък с глава прати топката в гредата.

В 85-ата след центриране от фаул на Мартин Милушев – Росен Стефанов с глава оформи крайния резултат – 4:0. Върхът на пропуските в тази среща бе в 90-ата минута. След добър пробив и прострелно центриране на Теодор Тотев в наказателното поле Денислав Славов от два метра не успя да намери очертанията на опразнената врата.

В следващия кръг Черно море почива по програма.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Златин Станков, Росен Стефанов, Наско Янков, Димитър Ралчев, Калин Георгиев, Николай Златев, Алекс Цеков, Светослав Николов, Мартин Милушев,Радослав Златев (Берк Джевдет, Тони Иванов, Иван Томов, Петър Иванов, Теодор Тотев, Денислав Славов, Павел Труфев).