0
cherno more otbor
-
-

Черно море победи Септември с 3 на 0 и със спечелените точки продължава да е в играта за квотите за Европа.

Мачът във Варна започна динамично.

След по-малко от 180 секунди игра Исмаил Иса засече с глава центриране отдясно, но неточно.

В 5-ата минута обаче „моряците“ поведоха. Исмаил Иса проби отдясно, влезе в наказателното поле, освободи се от съперник и върна малко назад. От 12-13 метра пък Мазир Сула засече от движение, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 12-ата минута Иса изведе Сула, но излезлият на границата на наказателното поле Шейтанов успя да избие. Топката стигна до Алекс Фернандес, който обаче не успя да я насочи в опразнената врата.

В ответната атака Мартин Петков направи сериозен пропуск. Юношата на Левски не успя да се възползва от отличен пас отдясно, като от 8-9 метра засече над вратата.

В 20-ата минута Петков бе на път да се реваншира. Силен негов шут от границата на наказателното поле обаче се отклони леко в напречната греда и излезе в аут.

В 39-ата минута Черно море удвои аванса си. Мазир Сула проби мощно отдясно и в наказателното поле намери с пета Арлинд Дакай. Последният веднага продължи към Исмаил Иса, който на 2 метра от ъгъла на вратарското поле с шут по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Септември започна по-активно второто полувреме, като в 53-ата минута Красимир Станоев намери с диагонален пас Мартин Ачков в наказателното поле. Футболистът с №11 на гърба чукна топката към Димитър Костадинов, но футболист на варненци скочи на шпагат и изчисти топката в ъглов удар.

В следващите минути темпото поспадна и двата тима не си създадоха особено много положения. Така се стигна до 67-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят ъглов удар. Мазир Сула отправи хубаво центриране, което намери Влатко Дробаров. Завърналият се в Черно море защитник засече топката с глава и я вкара във вратата на Шейтанов – 3:0.

Три минути след това Велислав Василев падна в наказателното поле, но съдията прецени, че симулира и вместо дузпа за Черно море, показа жълт картон на резервата.

В 80-ата минута Виктор Попов опита нещо средно между центриране и удар отдясно, но топката придоби неприятна треактория за Димитър Шейтанов и тя се запъти точно под напречната му греда. Вратарят реши да не рискува и изби в корнер.

Две минути преди края на редовното време Иван Арсов покри Шетанов, който излезе да избие една топка. Тя стигна до футболист на Черно море, който стреля, но Арсов с глава спря пътя на топката към голлинията.