Черно море прегази ЦСКА-София

0

Отборът на Черно море записа победа с 4:1 при домакинството на ЦСКА-София в отложен мач 8-ия кръг на Елитната група до 19 години. Марин Петков на два пъти, Иван Томов и Денислав Славов реализираха попаденията за “зелено-белите”, а Николай Златев се отличи с четири асистенции.

Двубоят започна силно за “моряците” на Мартин Христов, които още в първите минути пропуснах три чисти положения за гол. Противно на логиката обаче, гостите откриха резултата в 21-вата минута, след груба грешка в защитата на варненци. Последваха нови силни минути за Черно море, като на два пъти Павел Трюфев с глава пропусна да отбележи, а удар на Теодор Тотев срещна гредата. Тони Иванов на два пъти излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. След добра атака и последвало центриране отляво, игралият изключително силно в този двубой Николай Златев, засече топката с воле, но отново стражът на гостите успя да спаси.

Така се стигна до 32-рата минута, когато Николай Златев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Иван Томов с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:1. Само 8 минути по-късно Черно море стигна до пълен обрат. Николай Златев центрира от корнер, а Марин Петков с глава покачи на 2:1.

“Моряците” не започнаха второто полувреме по най-добрия начин и позволиха на футболист на ЦСКА-София да излезе сам срещу Галин Григоров, но стражът, който тренира с мъжкия тим на варненци, успя да спаси. В 65-ата минута отново Николай Златев сложи топката на главата на Марин Петков, който направи резултата 3:1. До края на двубоя “зелено-белите” вкараха още едно попадения. След добра атака Тони Иванов подаде към Николай Златев отдясно, който напредна и центрира прострелно в наказателното поле, където Денислав Славов засече с крак за крайното 4:1.

Така Черно море се изкачи на втора позиция, с точка по малко от лидера ЦСКА-София.

В сряда, 24 ноември Черно море гостува на Верея в Стара Загора в отложен мач от 9-ия кръг на шампионата.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Теодор Тотев, Николай Златев, Иван Томов, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Симеон Николов, Валентин Касабов, Мартин Илиев, Берк Бейхан, Жечко Йорданов, Николай Трифонов.