Черно море пречупи ЦСКА 1948 и се завърна към победите

0
chernomore

Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:1 и се завърна към победния път. По този начин моряците поддържат темпото в челото на класирането.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута. Бирсент Карагарен допусна грешка, от която се възползва Илиан Илиев-младши. Той продължи към Исмаил Иса, който се разписа от близко разстояние.

„Моряците“ имаха добър шанс пет минути по-късно, но Уеслен Жуниор не се възползва от него.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 изравни. Талис подаде към Радослав Кирилов, който не остави шансове на Иван Дюлгеров.

След подновяването на играта Черно море натисна сериозно. Домакините вдигнаха темпото и тръгнаха да търсят гол.

Девет минути след началото на втората част Мазир Сула можеше да отбележи изключително красив гол. Той пое, обърна се, и стреля от въздуха, но Петър Маринов показа отличен рефлекс и изби в корнер.

В 66-ата минута „моряците“ отново поведоха в резултата. Черно море изпълни корнер и Исмаил Иса отправи удар с глава. Топката бе в обсега на Маринов, който обаче позволи тя да мине под плонжа му.

Няколко минути гостите отговориха с далечен изстрел на Парвиз Умарбаев. Ударът на халфа премина покрай левия страничен стълб.

В 77-ата минута Кирилов пробва късмета си от далечно разстояние, но топката не бе насочена добре и попадна в ръцете на вратаря на домакините.