Черно море пречупи трудно Ботев

0
428649104 903080425159899 8931677162093299980 n
-

Черно море победи Ботев(Враца) с 2:1 и добави нови три точки към актива си. Така моряците отново оглавиха еднолично върха. Победата обаче не дойде лесно, като гостите от Враца оказаха сериозна съпротива.

.Срещата започна с домакински натиск на Черно море, но интересните ситуации липсваха в първите минути.

В 11-ата минута Пабло Гарсия открадна топката и изпревари Браян Переа, но Федерико Бариос успя да избие в корнер.

В 27-ата минута Бубакар Траоре навлезе в наказателното поле, а Иван Дюлгеров успя да излезе и да скъси ъгъла.

В 39-ата минута Черно море получи правото да изпълни дузпа, след като Мартин Ачков извърши нарушение срещу Илиан Илиев-младши. Зад топката застана Атанас Илиев, който не остави шанс на Барбоса за 1:0.

След почивката Илиан Илиев пусна в игра Едгар Пашеко на мястото на Мишаел Алвес.

Първата възможност след почивката се откри пред Андреяс Калкан, който обаче стреля право в ръцете на Бариос. В 64-ата минута след центриране от корнер Даниел Димов стреля с глава, но встрани от целта.

Три минути след това Виктор Попов върна към Атанас Илиев, но след рикошет неговият удар не намери целта. В 68-ата минута Едгар Пашеко бе отказан от Бариос, след като отправи изстрел отблизо.

В 71-ата минута Илиан Илиев-младши центрира от свободен удар, а при опита на Стефан Велев да изчисти топката тя се отби в гърба на Меси Биатумусока за 2:0.

В 80-ата минута Ботев Враца върна един гол чрез Мирослав Маринов, който се разписа отблизо за 2:1.

В 85-ата минута Едгар Пашеко превзе голяма част от терена, но преди да стигне до наказателното поле топката му бе отнета.

В 88-ата минута старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев получи червен картон и напусна техническата зона. В следващия мач на врачани срещу Арда на стадион „Христо Ботев“ Янев няма да може да води отбора.

В добавеното време на срещата Браян Переа стреля от пряк свободен удар до дъгата на наказателното поле, но прати топката право в стената.