Черно море пречупи Ботев за първа победа в новото първенство(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Черно море победи с 2:0 Ботев Пловдив в мач от 2-ия кръг народната ни Първа Лига.Родриго (27) беше точен за домакините през първото полувреме, а Живко Атанасов (79) удвои.Началото на срещата се забави с няколко минути заради дупка в мрежата на една от двете врати.

Домакините първи получиха възможност за попадение. В петата минута Филип Филипов извърши нарушение срещу Родриго Енрике точно пред наказателното поле. Стефан Велев шутира директно от статичното положение, но над вратата.

Три минути по-късно Родриго Енрике шутира от добра позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 18-ата минута Виктор Попов бе изведен по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов стреля от трудна позиция с глава, но над вратата.

Три минути след това „моряците“ бяха много близо до това да открият резултата. Родриго получи от Файсел Касми вдясно, след което центрира в наказателното поле. Там, на първа греда, Стефан Велев успя да се измъкне от защитата на Ботев и отклони топката, но тя премина на сантиметри от десния страничен стълб на Георги Аргилашки.

„Моряците“ поведоха заслужено в 27-ата минута. Пабло Гарсия бе изведен в предни позиции, а след това намери Родриго на границата на наказателното поле. Бразилецът получи огромно пространство в пенатлерията, овладя топката, финтира Мите Цикарски и стреля от точката за дузпа за 1:0.

В 32-ата минута се откри нов чудесен шанс за Черно море. Гарсия отлично изведе Леандро Андраде отляво в наказателното поле, който стреля, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Аргилашки.

Минута преди края на първата част отново домакините застрашиха вратата на съперника си. Файсел Касми получи отдясно в наказателното поле, успя да финтира Виктор Генев и стреля коварно, но Аргилашки успя с една ръка да избие топката над гредата.
Второто полувреме започна отново със ситуация за „моряците“. Родриго пусна успоредно центриране по земята, което Касми успя да стигне. Аргилашки обаче внимаваше, излезе напред и се хвърли пред топката. В 55-ата минута и Ботев погледна в предни позиции. Емануел Току подаде в коридор за Атанас Илиев, който не се замисли и стреля веднага с левия си крак. Георги Георгиев обаче беше покрил ъгъла си и изби в корнер.

В 58-ата минута Родриго проби мощно през центъра, влезе в наказателното поле и потърси обратния ъгъл. Атакуващият футболист шутира добре, но покрай вратата.
В следващите минути темпото на игра на стадиона във Варна спадна. Бяха показани и няколко жълти картона, заради което играта се понакъса.
В 75-ата минута Ботев беше много близо до изравнителния гол. Николай Минков качи топката на главата на Маркиньос. Бразилецът изпревари всички, но ударът му с глава изневери и излезе в аут.

Всичко сякаш приключи в 79-ата минута, когато Черно море отбеляза втори гол. Централният защитник Живко Атанасов показа завършващ удар като на нападател. Той получи топката в наказателното поле и с много техничен удар намери левия ъгъл на вратата зад Аргилашки.