Черно море повали Берое и продължава силната серия

0
cherno more otbor
-

Черно море победи Берое и продължава силната си серия. Моряците надделяха с 2:0 и вече имат 23 точки в актива си, изпреварвайки Локомотив(Пловдив) по актив.

Мачът днес във Варна  започна  с домакински натиск.

В 12-ата минута Родриго Ачинели се отличи със спасяване при изстрел на Мазир Сула извън наказателното поле. Пет минути след това Виктор Попов центрира в наказателното поле, но играч на Черно море не успя да отиграе добре.

В 20-ата минута Пабло Гарсия отправи силен удар, но доста неточен. Четири минути по-късно удар на Мазир Сула бе блокиран от Густаво Каскардо, който се бе позиционирал добре.

Атаките на „моряците“ продължиха като 29-ата минута Стефан Гаврилов сбърка и подари топката на Алекс Фернандес, който обаче стреля покрай вратата.

В 34-та минута Пашеко отправи хубав удар с глава, но право в Ачинели, което помогна на стража на Берое да улови.

В 40-ата минута Станимир Тренчев свири дузпа за нарушение на Едвин Ласо срещу Васил Панайотов. Зад топката застана Атанас Илиев, който преодоля без проблем Родриго Ачинели.

Черно море удари за втори път още в първите секунди на втората част. Васил Панайотов към Мазир Сула, който с мощен шут разстреля Ачинели за 2:0.

В 53-ата минута Атанас Илиев вкара топката във вратата на Берое, но имаше засада.

В следващите минути Берое не успя да организира атака, която да затрудни защитата на „Морето“ или Иван Дюлгеров. Чак в 80-ата минута Дюлгеров трябваше да се намеси при удар на Божидар Пенчев.