Черно море повали Арда със страхотен гол на Васил Панайотов (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
cherno more otbor
-
-

Черно море победи Арда в мач от XVI кръг на efbet Лига. На „Тича“ „моряците“ се наложиха с 1:0. По този начин възпитаниците на Илиан Илиев се изравниха на върха в класирането с ЦСКА-София.

Първото интересно положение бе след малко повече 120 секунди игра. Атанас Илиев нанесе силен удар от фал, Анатолий Господинов не успя да улови топката, но Умар Сако стигна първи до нея и изби.

2 минути по-късно Алекс Фернандес получи на отлична позиция в наказателното поле и шутира. Сако обаче застана на пътя на топката и изби с тяло.

Последваха скучновати минути и чак в 39-ата минута Алекс Фернандес стреля мощно извън наказателното поле, но Анатолий Господинов изби.

Не бяха изминали 60 секунди игра от втората част, когато Преслав Боруков бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 53-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 79-ата минута Арда по чудо не поведе с първия си точен удар. Тунгара и Боруков направиха отлично двойно подаване в наказателното поле, първият стреля по земя от 6-7 метра, но Иван Дюлгеров някак успя да избие с крак.

120 секунди по-късно Черно море откри резултата с великолепно попадение. Велислав Василев центрира отдясно. Васил Панайотов овладя на гърди, след което от 10-ина метра, с нещо като странична ножица, стреля над леко излезлия пред голлинията си Анатолий Господинов, пращайки топката под напречната греда за 1:0.