Черно море попари Ботев (Пд) насред Коматево, ВАР им отмени дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) загуби домакинството си на Черно море в мач от XV кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „канарчетата“ отстъпиха с 0:2. С успеха си пък „моряците“ се изравниха по точки на четвъртото място с днешния си съперник.

Още в първите секунди на мача удар на Пабло Гарсия премина встрани от вратата.

След четвърт час игра изстрел от дистанция на Леандро Андраде профуча малко над напречната греда.

В 23-ата минута пък шут на Сердюк мина на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно Ботев създаде първото си опасно положение. Бароан нахлу в наказателното поле и намери Реда Рабей. Последният стреля силно от движение, но Дюлгеров успя с върха на пръстите да избие в корнер.

Черно море поведе в 35-ата минута, след като секунди преди това „канарчетата“ пропуснаха да го сторят. Много добро разиграване с по едно докосване изведе Кевин Янсон на чиста голова позиция. Той обаче стреля в обсега на Дюлгеров, който спаси. Последва светкавична контра, при която Леандро Андрадае изведе прекрасно Евгений Сердюк. Последният напредна нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата за 0:1. Интересно е, че това бе първият точен удар в мача за гостите.

В 40-ата минута Андраде опита да преодолее Виктор Генев. Бранителят направи шпагат и игра с ръка, а главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа. След намесата на ВАР, обаче дузпата бе отменена, тъй като се прецени, че фалът е бил малко пред границата на наказателното поле. Нарушението бе изпълнено от Пабло Гарсия, а топката премина до сглобката на вратата.

В 47-ата минута Аргилашки предотврати сигурен гол. Димов засече отлично с глава центриране от корнер, но стражът на плонжира и изби в корнер.

В 63-ата минута Ботев можеше да изравни. Джеймс Ето’о даде успореден пас. Маркиньос направи техничен удар с пета, но топката по чудо не влезе във вратата, а излезе в аут.

В 85-ата минута Панайотов получи на чиста позиция в наказателното поле и стреля от движение. Аргилашки обаче успя да избие.

180 секунди по-късно Черно море сложи точка на спора. Пабло Гарсия с изключително прецизен удар пред дъгата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за крайното 0:2.