Черно море победи Нефтохимик в мач с 5 гола

0
cherno more u19

Черно море записа домакински успех срещу Нефтохимик с 3:2 в мач от 17-и кръг на Елитната група до 19 години. Това е първа победа за “зелено-белите” за 2019 година, след като първият им двубой от пролетния дял от шампионата с Янтра Габрово бе отложен.

“Моряците” бяха по-активни в началните минути на двубоя, като създадоха куп голови ситуации пред вратата на гостите и удариха греда чрез Денислав Ангелов. В 40-ата минута варненци все пак стигнаха до гол. Той бе дело на Лъчезар Йорданов, който след пробив през центъра и хубав завършващ удар реализира за 1:0. В последната минута на първата част бургазлии успяха да изравнят чрез Денислав Минчев, който вкара от пряк свободен удар.

След почивката тимът, воден от Мартин Христов, отново бе по-стойностният на терена. “Моряците” създадоха няколко чисти ситуации, но не успяха да ги реализират. При една от тях удариха и греда чрез Лъчезар Йорданов. В последните 10 минути на двубоя обаче Черно море успя да вкара два бързи гола. В 80-ата минута Лъчезар Йорданов с далечен удар заби неспасяемо топката в горния ъгъл на вратата на бургазлии, а пет по-късно влезлият на смяна Балю Балев се разписа за 3:1. В последната минута на срещата гостите стигнаха до 3:2, отново след гол на Денислав Минчев.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия. Мачът е във вторник, 5 март, 13,30 часа в София.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Александър Георгиев, Даниел Стоянов (55-Павел Георгиев), Георги Топалов, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Иван Иванов (46-Велислав Василев), Данаил Димов, Антоан Вълчев (75-Тугай Неджет), Денислав Ангелов (75-Балю Балев).