Черно море победи Хебър минимално, изтърва много

0
cherno more otbor
-
-

Черно море победи Хебър с 1:0 във Варна. Домакините можеха да победят и по-убедително, но изтърваха куп изгодни положения.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Александър Василев проби по левия фланг и центрира на втора греда към Матеус Машадо, но Роберт Мазан се намеси решително, избивайки кълбото в корнер.

В 8-ата минута Атанас Илиев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Хебър, след което прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, но бе маркирана засада на нападателя на „моряците“.

Александър Василев центрира  в наказателното поле на Хебър в 23-та минута, където Атанас Илиев стреля с глава, но право в ръцете на Петър Дебърлиев. Това е първият удар на Черно море в очертанията на вратата на Хебър.

Черно море поведе в резултата с 1:0 в 32-ата минута. Алекс Фернандес пусна много добър извеждащ пас към Атанас Илиев, който обаче Петър Дебърлиев изглеждаше, че ще го изпревари за топката. И така стана, Дебърлиев първи стигна до топката, но не бе убедителен в намесата си, прати топката в краката на Атанас Илиев, който я вкара в опразнената врата.

Нов гол на Черно море не бе зачетен заради засада в 56-ата минута. Мазир Сула подаде към Виктор Попов, който нагласи топката за Атанас Илиев, а той с много силен удар я вкара във вратата на Петър Дебърлиев. При подаването на Сула обаче Попов бе в положение на засада, която бе маркирана и попадението не бе зачетено.

В 64-ата минута Матеус Машадо направи много добър пробив по десния фланг, след което подаде към Алекс Фернандес, който стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Петър Дебърлиев.

Три минути по-късно Мазир Сула отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Хебър, но Дебърлиев внимаваше и боксира топката.

Атанас Илиев получи контузия в 79-ата минута и бе сменен от Исмаил Иса.

Няколко минути по-късно Матеус Машадо също се контузи и бе заменен принудително от Николай Златев.

И двата отбора пробваха да сигнат до гол до края на мача, но резултатът остана непроменен.