Черно море пак не би, вече близо 50 дни е без победа

0

Отборът на Черно море записа пето равенство в последните си шест срещи, след като в двубой от осмия кръг на efbet Лига завърши 1:1 като домакин на Дунав (Русе). Голмайсторът на русенци Ахмед Ахмедов откри резултата в продължението на първата част, но веднага след почивката играещият за първи път като титуляр за варненци Илиан Илиев-младши изравни. Това бе дебютен гол в мъжкия футбол за сина на легендарния плеймейкър.
Паметният миг за баща и син обаче не успя да се превърне в истински празник за тях, тъй като Морето записа шести пореден мач без победа. Така, след като спечели само 5 от 18 възможни точки в последния месец и половина, носителят на Купата и Суперкупата на България за 2015 година остава на шеста позиция във временното класиране с актив от 11 точки. Дунав пък във втора поредна среща измъква точка от силен съперник с големи амбиции. Седмица след като завършиха наравно 1:1 с ЦСКА-София у дома, сега „драконите“ записаха същия резултат и на „Тича“. Със спечелената точка русенци събраха 8 на сметката си и се изравниха с деветия в подреждането Ботев (Враца).