Черно море отново победи Созопол

0
-
-

Черно море записа победа в последната си контрола от зимната си подготовка, играна на стадион “Тича” във Варна. Точни за 3:1 бяха Стефан Велев, Родриго Вилела и Исмаил Иса, като и трите попадения за “моряците” паднаха през първата част. Цветомир Тодоров в 79-ата минута намали. В спаринга Илиан Илиев отново използва много юноши от школата на клуба.

В 9-ата минута Черно море откри резултата. След добра атака отляво, Родриго Вилела проби до аутлинията и върна топката към точката на дупата, където Стефан Велев реализира за 1:0. В 18-ата минута Черно море вкара нов гол.

Стефан Велев центрира отдясно в наказателното поле, а Родриго Вилела намери топката от воле и я прати в мрежата за 2:0. Преди да влезе във вратата кълбото се отби в страничната греда.

Малко след това Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на Созопол, но точно преди да стреля с левия крак топката му избяга и не успя да нанесе добър удар. В 28-ата “моряците” направиха резултата класически. Вилела сложи топката на главата на Исмаил Иса, които с плонж вкара за 3:0.

В 40-ата минута Родриго Енрике заложи топката на Исмаил Иса на границата на наказателното поле, който я насочи технично, но стражът Роман Васенев се разпъна и спаси.

Второто полувреме Илиан Илиев започна със седем промени. На местата на Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго Енрике, Стефан Велев, Пабло Гарсия и Исмаил Иса започнаха – Георги Георгиев, Емил Янчев, Мартин Дичев, Денислав Ангелов, Васил Панайотов, Павел Георгиев и каращият проби френски напарател Базоло.

В 67-ата влезлият след почивката Ариф Ферадов премина през двама бранители на Черно море и от малък ъгъл стреля, но Георги Георгиев спаси. В 72-рата Васил Панайотов стреля опасно от пряксвободен удар, но топката премина на сантиментри от страничната греда. Малко след това Денислав Ангелов центрира отдясно, където Вилела с глава стреля над вратата. В 77-ата минута за груб фаул срещу Велислав Василев за втори жълт картон бе изгонен Галин Димов, но неговот място зае Сава Савов. В 79-ата минута след грешка в защитата на Черно море Цветомир Тодоров намали резултата. В 87-ата минута Павел Георгиев отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Созопол спаси.

Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Даниел Димов, Влатко Дробаров (46-Емил Янчев), Цветомир Панов (46-Мартин Дичев), Виктор Попов (65-Златин Станков), Велислав Василев, Родриго Вилела (75-Николай Златев), Родриго Енрике (46-Денислав Ангелов), Стефан Велев (46-Васил Панайотов), Пабло Гарсия (46-Павел Георгиев), Исмаил Иса (46-Базоло).

Созопол: Роман Васенев, Диян Молдованов, Георги Радев, Мариян Димитров, Диян Лефтеров, Димитър Жеков, Яни Николов, Сава Савов, Лъчезар Йорданов, Симеон Баев, Венцислав Гюзелев