Черно море обърна 10 от Славия в мач с 5 гола (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море победи Славия играят в първи мач от XIV кръг на родния футболен елит. На „Тича“ варненци се наложиха с 3:2. „Белите“ пък играха близо 70 минути с човек по-малко, след като Терзиев получи червен картон.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия старши треньор на Черно море Никола Спасов. „Моряците“ излязоха на терена с фланелки с надпис: „Почивай в мир, Адмирале!“.

В 7-ата минута Васил Панайотов проби отдясно, влезе в наказателното поле и подаде към Касми, който засече от движение. Топката обаче премина до лявата греда.

180 секунди по-късно Слвия поведе. Филип Антовски с далечно подаване намери в наказателното поле Радослав Кирилов. Последният се освободи от защитник и чудесен удар по диагонала прати топката в мрежата за 0:1.

Черно море реагира светкавично и в 18-ата минута равенството бе възстановено. Касми центрира отдясно, а Курьор засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 21-ата Славия остана с човек по-малко. Илиан Илиев се откъсна сам срещу Вуцов, но Радослав Терзиев го бутна в гръб. За провинението си защитникът на столичани получи директен червен картон.

В 36-ата минута Илиан Илиев бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Вуцов.

5 минути по-късно варненци пропуснаха ново положение. Вуцов излезе да пресрещне отлично изведения Курьор, който обаче технично го прехвърли. За късмет на гостите, топката срещна лявата греда и излезе в аут.

В 52-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Илиан Илиев получи в наказателното поле и върна по въздух към точката за изпълнение на дузпа. Там бившият футболист на Славия – Стефан Велев – засече от воле за 2:1.

В 65-ата минута „моряците“ сложиха точка на спора. След центриране от корнер, Курьор засече с глава, насочвайки в долния десен ъгъл за 3:1.

В 89-ата минута Славия върна едно попадение. Филип Антовски центрира от фал, а Калоян Кръстев засече с глава за 3:2.