Черно море няма спирка! Мина и през ЦСКА 1948, диша във врата на ЦСКА-София (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море победи ЦСКА 1948 в мач от XVIII кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна домакините се наложиха с 2:0. С днешните три точки „моряците“ се доближиха само на една от втория в класирането на родния елит ЦСКА-София.

В 5-ата минута, след центриране към Денислав Ангелов, топката беше отклонена с гърди от Виктор Попов. Тя стана доста коварна за стража на Дюлгеров, който обаче внимаваше и улови.

В 12-ата минута Сердюк получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля към близкия ъгъл. Наумов обаче показа чудесен рефлекс, успявайки да избие с една ръка в корнер.

В 15-ата минута Дюлгеров отрази феноменален удар на Емил Мартинов от далечна дистанция, който беше насочен в горния ляв ъгъл на вратата.

В 28-ата минута Черно море поведе. След центриране от корнер, Даниел Димов от точката за изпълнение на дузпа насочи с глава в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 31-ата минута шут на Евгений Сердюк от пряк свободен удар мина покрай лявата греда на гостите.

В 41-ата минута Андраде стреля силно по диагонала, но Наумов спаси.

През втората част не се случи почти нищо интересно до самия край на мача. В 67-ата минута Панайотов шутира нелошо, но Наумов плонжира и спаси.

В 2-ата минута на даденото продължение Симеон Петров фаулира в наказателното си поле Зе Гомеш, а главният съдия отсъди дузпа, потвърдена и от ВАР. От бялата точка Пабло Гарсия бе безапелационен за крайното 2:0.