Черно море нокаутира Локомотив за 17 минути и излезе на второ място

0
cherno more atanas iliev

Черно море победи Локомотив(София) с лекота с 3:0 и излезе на второ място във временното класиране. Атанас Илиев се отчете с три гола в мача. На своя стадион варненци доминираха през повечето време и вече са с точка пред ЦСКА-София, след жалката игра на червените и загуба от Локомотив(Пловдив).

Първото по-опасно положение в мача се откри пред Локомотив София в 4-ата минута, когато Красимир Станоев центрира на втора греда от статично положение, където Диме Димов свали към Диого Тейшейра, който шутира, но ударът му бе блокиран от бранител на Черно море.

Мазир Сула центрира от стандартно положение в 8-ата минута, като Атанас Илиев отправи удар с глава, който бе отразен Жарко Истатков. Футболистите на Локомотив София не успяха да чистят топката по най-добрия начин, а Виктор Попов стреля от около 25 метра, но не успя намери очертанията на вратата.

Само минута по-късно Уеслен Жуниор проби през центъра, навлезе в наказателното поле на столичните „железничари“ и шутира, но Истатков отново се намеси.

Цветомир Панов бе изведен в коридор в наказателното поле на Локомотив София в 18-ата минута, като крайният бранител на Черно море стреля от малък ъгъл, но Жарко Истатков отрази.

Черно море успя да излезе напред в резултата в 21-ата минута, когато Пабло Гарсия комбинира с Атанас Илиев, който овладя топката на границата на наказателното поле на гостите и стреля към долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на стража на Локомотив София да се намеси.

Андреяс Калкан подаде към Уеслен, който се обърна по страхотен начин в наказателното поле на Локомотив София. Бразилецът шутира с левия си крак към десния ъгъл на вратата, но Истатков отрази в 23-ата минута.

Черно море удвои преднината си в 25-ата минута, когато Антони Иванов върна неразчетено топката към свой съотборник, като Атанас Илиев отне топката и вкара гол-красавец, след като мощният му удар срещна напречната греда и влезе в мрежата.

Андреяс Калкан отне топката в центъра на терена и даде началото на контраатака, като испанецът проби през средата, след което отклони вдясно за Атанас Илиев, който с удар в десния ъгъл на вратата оформи своя хеттрик в 38-ата минута.

До края на първото полувреме Черно море намали оборотите, а Локомотив София не успя да стигне до ново положение пред вратата на Иван Дюлгеров.

Първото по-опасно положение за второто полувреме бе на сметката на гостите. Живко Атанас не изчисти по най-добрия начин топката в 47-ата минута, а Симеон Мечев се възползва и стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб на вратата на Черно море.

В следващите минути игровото темпо спадна, като домакините владееха топката в по-големи периоди от време.

Атанас Илиев получи топката на границата на наказателното поле в 72-рата минута, след което стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Жарко Истатков отрази. След последвалия корнер топката бе избита от бранител на столичните „железничари“, но Васил Панайотов овладя на границата на наказателното поле и шутера, но Истатков отново отрази.

Илиев получи топката и веднага стреля от границата на наказателното поле в 77-ата минута, но топката премина над напречната греда.

През втората част нов гол не падна и мачът завърши 3:0 за домакините.