Черно море нокаутира Крумовград с късни голове

0
cherno more otbor

Черно море победи Крумовград като гост с 3:1  и завоюва три точки. На стадиона в Коматево  двата тима изиграха равностоен мач, но по-опитните моряци стигнаха до крайния успех.

Съперниците се хвърлиха в мъжка битка още в началото. Четвърт час след началото на срещата се стигна до първата ситуация в мача. Серкан Юсеин центрира отдясно, Александър Георгиев свали към Александър Колев, който нанесе първия точен удар в срещата, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Минута след това Алекс Колев получи около точката за дузпата от Серкан и с гръб към вратата подаде за Ренан, който стреля, а Дюлгеров отново спаси. Останаха съмнения за игра с ръка на Алекс Фернандес при центрирането към Колев, но ситуацията бе извън наказателното поле и нямаше как да бъде преразгледана.

В 21-вата минута Вячеслав Велев хвърли тъч, Иван Дюлгеров и защитниците пред него не се разбраха и Патрик Луан отигра топката към Алекс Колев, който нанесе удар с глава точно под гредата, но Дюлгеров се справи и с една ръка изби в рамката на вратата, а оттам топката отскочи в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

Пет минути след това Вячеслав Велев пусна неадресирано подаване в наказателното поле, Серкан Юсеин сложи крак на пътя на топката и отклони към Ренан, който пусна топката покрай Дюлгеров и я прати в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на бразилския халф.

В 32-рата минута се стигна до ново положение за Крумовград. Александър Колев елегантно намери с пета Патрик Луан, който нанесе удар от малък ъгъл, но този път на Дюлгеров не му се наложи да се намесва, тъй като топката премина встрани от вратата му.

Черно море получи правото да изпълни дузпа в 39-ата минута, отсъдена за нарушение на Ренан Карвальо срещу Матеус Машадо. Зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в обратния ъгъл и вкара третия си гол в три мача – два от които от дузпа.

Крумовград организира отлична атака в последната минута на редовното време на първата част, която завърши с гол. Патрик Луан намери Димитър Тонев, а той продължи за Александър Колев, който стреля с левия крак към далечния ъгъл и не остави шансове на Иван Дюлгеров – 1:1.

В 51-вата минута Божидар Кацаров нанесе тежък удар от дистанция, но Иван Дюлгеров бе застанал добре и се успя да избие.

В 65-ата минута Черно море пропусна златна възможност да изравни. Мазир Сула стреля от дистанция, Янко Георгиев успя да избие, след което защитниците на Крумовград не успяха да изнесат, Матеус Машадо получи на отлична позиция, но не успя да уцели вратата.

Само минута след това Виктор Попов върна топката към Иван Дюлгеров, който изрита топката право в Серкан Юсеин и тя влезе в мрежата му, но се оказа, че кълбото е срещнало ръката на Юсеин и попадението не бе признато.

В 75-ата минута Александър Василев центрира за Матеус Машадо, който бе изпуснат от домакинската отбрана и нанесе удар с глава, но покрай вратата на Янко Георгиев.

Десет минути след това Исмаил Иса имаше шанс да изведе „Морето“ напред в резултата, но от не уцели вратата от добра позиция.

Минута по-късно обаче Василев изведе моряците напред и така даде аванс  за своя отбор.

В последната минута на добавеното време Златев оформи крайното 3:1 за Черно море.