Черно море не изпуска ЦСКА-София в борбата за сребърните медали

0
chernomore1vasilpanayotov

Черно море спечели с 1:0 срещу Локомотив Пловдив от 31-ия кръг на Първа лига. Победният гол за „моряците“ отбеляза Васил Панайотов в самото начало на мача.

Кристиян Пешов навлезе в наказателното поле на Черно море в 7-ата минута и нанесе удар, но Иван Дюлгеров успя да се намеси и предотврати гол във вратата си.

Две минути по-късно Мазир Сула напредна отляво и пусна успореден на голлинията пас към Атанас Илиев, който нанесе първия точен удар за домакините, но Кристиан Томов улови безпроблемно.

Черно море поведе в резултата в 11-ата минута. Мазир Сула проби отляво, преодоля Ефе Али и предостави великолепно центриране към Васил Панайотов, който отблизо с глава заби топката под напречната греда – 1:0.

В 37-ата минута Ангел Лясков проби отляво и качи топката на главата на Мартин Райнов, който нанесе много опасен удар точно под напречната греда, но Иван Дюлгеров демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер.

В 49-ата минута Мичи Нтело премина като на шега през защитата на Черно море и изведе Кристиян Пешов на отлична позиця, но от границата на вратарското поле той не успя да нанесе удар и Дюлгеров улови.

Мазир Сула центрира прекрасно от фал в 76-ата минута в наказателното поле на Черно море, където Уеслен засече с глава и с помощта на напречната греда прати топката във вратата на Томов, но голът не бе зачетен заради засада.

Черно море е трети в класирането с 65 точки, като изостава на една за втория ЦСКА-София. Локомотив Пловдив е четвърти с 55 точки, като има една повече от петия Левски.

В следващия кръг Локомотив Пловдив гостува на Крумовград, а Черно море е гост на Левски.