Черно море – Левски: Здрава битка без победител (ВИДЕО)

0

Левски не успя да победи Черно море в отложен мач от IV кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна съперниците предложиха здрава битка, която в крайна сметка завърши при 0:0. Интересно е, че за целия двубой нямаше нито един точен удар в която и да е от двете врати. Така „сините“ остават без успех в пета поредна среща. „Моряците“ пък нямат загуба вече в шест мача.

От самото начало срещата предложи основно битка в средната част на терена и почти нищо интересно и пред двете врати. Чак в 32-ата минута Уелтън нахлу в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Виктор Попов и топката излезе в корнер. Това пък си остана и единството по-любопитно и опасно положение до края на полувремето.

Левски пропусна страхотна възможност да поведе още преди да изминали 30 секунди от началото на втората част. Уелтън пресече неразчетено връщане назад, премина покрай излезлия да го пресрещне вратар, но не ударът му към опразнената врата мина до лявата греда.

В 80-ата минута далечен шут на Златев премина на безопасно за Пламен Андреев разстояние от вратата му.

120 секунди по-късно Курьор стреля от удобна позиция от фал, но изключително неточно.

В 86-ата минута „сините“ имаха отличен шанс да стигнат до победата. Оставеният непокрит на границата на наказателното поле Георги Миланов стреля опасно, но на сантиметри от дясната греда.