Черно море игра феърплей! Прати „царете“ да се спасяват и остави Етър в елита (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море победи като гост Царско село. Възпитаниците на Илиан Илиев се наложиха с 4:1 и продължават борбата за седмото място, което осигурява бараж за Лига Европа. Царско село пък е на другия полюс, след като не успя да стигне до точката, за да си гарантира оставане в efbet Лига и през следващия сезон, а ще се наложи да играе плейофи за спсяване. От резултата пък големият печеливш се оказа Етър, който и през сезон 2020/21 ще играе в родния футболен елит. Илиан Илиев откри резултата в 5-ата минута, а отново той удвои в 19-ата минута. Георги Минчев намали в 35-ата минута от дузпа.

Черно море започна вихрено и поведе още в 5-ата минута. Васил Панайотов изведе в наказателното поле Илиан Илиев-младши, който с техничен удар покрай вратаря направи резултата 0:1.

В 19-ата минута „моряците“ удвоиха аванса си. След остро центриране по земя отляво, Пласид плонжира и изби, но право в краката на Илиан Илиев-младши, който без проблеми реализира второто си попадение в мача за 0:2.

В 35-ата минута Царско село върна едно попадение. Даниел Димов фаулира в наказателното поле Георги Минчев и главният съдия отсъди дузпа. От 11-те метра потърпевшият бе безапелационен за 1:2.

В 53-ата минута гол на Черно море бе отменен заради нарушение на Димов срещу Будинов.

След час игра, „моряците“ възстановиха аванса си от 3 гола. След центриране от фал, Даниел Димов свали с глава към Матиас Курьор, който от непосредствена близост прати топката в мрежата за 1:3.

В 67-ата минута Царско село можеше да върне интригата. След центриране от корнер, Мартин Кавдански засече с глава. Топката обаче срещна лявата греда, след това горната и така и не спря в мрежата.

5 минути по-късно гостите организираха скоростна контра. Исмаил Иса бе изведен на границата на наказателното поле, откъдето стреля от движение. Топката обаче разтресе напречната греда.

Четвърт час преди края, Черно море остана с човек по-малко. Влезлият секунди по-рано Мирослав Енчев фаулира грубо Симеон Мечев, за което получи малко пресилен директен червен картон.

В 80-ата минута Андраде направи чудесен пробив отдясно, след което намери на отлична позиция Курьор. Ударът на последния обаче попадна в обсега на Пласид.

В 82-ата минута варненци пропуснаха отлична възможност да сложат окончателно точка на спора. Хулио Родригес фаулира в наказателното поле Курьор, за което бе отсъдена дузпа. Ударът от бялата точка на Исмаил Иса обаче бе отразен от Пласид.

6 минути по-късно Иса се реваншира за пропуска си. След хубаво двойно с Курьор в наказателното поле, той прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:4.